Synopsa hry na hranie rolí „Hra na sladké kaviarne: „Vezmi si hudobnú stoličku“
Svetlana Furshtakova Synopsa hry na hranie rolí v strednej skupine "Kaviareň" 1. Úlohy: 1. Pokračovať v oboznamovaní detí s ...
Krasnikova Svetlana Valentinovna, učiteľka
Miesto výkonu práce:Špeciálna internátna škola KEI VO Borisoglebsk
Popis materiálu: lekcia má kognitívnu orientáciu, obsahuje prvky zábavného charakteru. Bude to zaujímavé pre pedagógov a triednych učiteľov nižších ročníkov. Forma kolektívneho dirigovania je skupinová.
Cieľ: Oboznámenie detí s profesiou kuchára. Vzdelávacie: Dajte študentom predstavu profesionálne kvality kuchárov, o jeho náplni práce.
vyvíja sa: Podporovať rozvoj pozornosti, pamäti, inteligencie detí. Rozvíjanie schopnosti pracovať v tíme.
Vzdelávacie: Vštepovať študentom lásku k pracovná činnosť. Pestovať úctu k ľuďom pracujúcich profesií.
Vek a psychologické črty deti: hodina je určená pre žiakov 3. – 4. ročníka s nedostatočným rozvojom dobrovoľnej pozornosti, jemnej motoriky rúk.
Zdôvodnenie relevantnosti lekcie: Vo veku základnej školy sa kladú základy pre formovanie predstáv o rozmanitosti sveta povolaní, začína príprava na výber. budúce povolanie. Preto je potrebné mať aktivity pre profesijnú a pracovnú orientáciu v mimoškolskej činnosti.
Vybavenie pre pedagóga: 2 stoly, od stolov vo vzdialenosti 8-10 metrov - štartovacie lavice, 2 obruče, 10 zemiakov, 2 hrnce, 2 fľaše, 2-3 kg piesku, 2 detské lopatky, plastelína, košík, 2 utierky, 2 obrusy, obrúsky, taniere, šálky, poháre, vidličky, nože, lyžice, kvety a vázy na kvety.
Priebeh programu
Vedenie. Ahojte chalani! Dnes sme tu s vami, aby sme sa porozprávali a dozvedeli sa viac o jednej z profesií a hádajte, ktorá z nich:Vstaneme, keď budeš spať
A preosejte múku na sito,
Dáme rozohriať rúru,
Ráno piecť chlieb.
kto to je (Pekári, kuchári.)
Prvý kuchár.
Sladký sen snívajú deti
Fúzatá mačka spí v klbku,
Len kuchár nemôže spať
Kuchár vstáva za úsvitu.
Druhý kuchár.
Kaša zľahka grganie
A miešané vajíčka.
A pod lahodným hlukom a buchotom
V spálňach vstupuje chuť do jedla.
Tretí kuchár.
Sedíme spolu v jedálni,
Ako veľká rodina.
Budem kuchárka v jedálni
Tak som sa rozhodol!
(Zrazu spoza pódia vyjde dievča.)
Dievča. Vyžehlite mi šaty, babička!
babka. A čo ty, drahá?
Dievča. Musím písať poéziu!
babička. Dobre, rýchlo sa učte
Po večeri sa zahrejte.
Dievča. Nechaj mami! Mám na to?
Dnes máme v škole zbierku!
babka. Aká je otázka pred vami?
Dievča. Robte všetko vlastnými rukami!
babka. Takže nie náš? seba?
Vlastnými rukami?
A čo predvediete na zraze?
Dievča. A budem spievať v zbore.
Potom hovoriť s veršami:
"Všetko robte vlastnými rukami!"
babka. Ah ah ah! (Pokrúti hlavou.)
Vedenie. Sú medzi vami také dievčatá a chlapci? Chcem veriť, že nie! Koniec koncov, je nemožné, aby dospelí, babičky a matky urobili všetko za vás. A to môže dopadnúť ako v jednej známej pesničke.
Hrá sa pieseň Y. Entina „Antoshka“.
Čitateľ.
Prečo sú na oblohe mraky?
Prečo sú ježkovia pichľaví?
Prečo sa snehová vločka topí
Siahnuť po dlani?
Prečo sa duny plazia?
Prečo sú hmly?
Prečo pevnina a more
Celé storočie medzi sebou v spore?
Prečo padla hviezda?
Prečo toho málo viem?
Zdá sa, že by ste nemali byť leniví.
A študovať a študovať.
K. Murzaliev.
Vedenie. Takže, chlapci, vyrastiete a zaobídete sa bez pomoci dospelých. Ale na to sa musíte učiť a dnes otvárame školu kuchárov, kde sa naučíte variť, s čím variť, aká zelenina je najužitočnejšia, ako prestierať stôl a ako sa pri ňom správať, čo jesť lyžičkou a čo vidličkou. A aby bolo učenie zaujímavejšie, zorganizujme tímy, ktoré ovládnu kuchárske umenie v súťažných hrách.
Súťaž „V pivnici na zemiaky“.
Vedenie. Takže máme dva tímy: "Povaryata" a "Pekari". Ak chcete niečo uvariť, musíte si priniesť jedlo. Kde ich zohnať? Dá sa samozrejme kúpiť v obchode, ale skutočný kuchár by mal mať vždy svoje zásoby. Kde sú uložené? Správne, v pivnici! Takže vpred do pivnice na zemiaky!
Medzi stolmi a štartovacími lavicami je umiestnená obruč - to je vstup do pivnice. Účastníci dostanú vrecia, s ktorými sa rozbehnú na signál, prelezú cez obruče a zo stola berú zemiaky. Späť - rovnakým spôsobom. Vyhráva tím, ktorý ako prvý odnesie všetky zemiaky.
Vedenie.
Z jedného zemiaku sa polievka nedá, potrebujeme vodu.
Dajte vedrá na jarmá,
Radšej do studne - načerpajte vodu!
Potom mi prineste vedrá späť
A každý zaujme svoje miesto.
Súťaž "Do studne pre vodu."
Účastníci s detskou lopatkou bežia po kriedou nakreslenej ceste k vedierku s klenbou. Naberú vodu a krok za krokom sa vracajú späť. Potom nalejte vodu do hrnca. Vyhráva tím, ktorý prinesie najviac vody. Po skončení súťaže moderátorka naleje vodu do špeciálnej nádoby s objemovou stupnicou, ktorá určí, kto priniesol viac vody.
Stretnutie s hosťom.
Vedenie.
Chlapi, prečo súťažíme, ale učiteľa v našej škole nevidno. Kto nás označí? Pozvime našu šéfkuchárku Ninu Ivanovnu a požiadajme ju, aby nám povedala niečo o svojej profesii.
(Šéfkuchár školskej jedálne hovorí o náplni svojej profesie, produktoch práce.)
Áno, práca kuchára nie je jednoduchá. Treba skoro vstávať, celý deň stáť pri sporáku. Ale je pekné vidieť, že vaša práca nie je márna.
Priatelia, páči sa vám, ako varí náš hosť? A teraz je rad na nás, aby sme Ninu Ivanovnu ošetrili našimi jedlami. Môžeme niečo upiecť? Z čoho sa pečú? Presne tak, múka.
Súťaž "Nalejte múku".
Na každom stole je prázdna fľaša, miska s pieskom, kanva a poháre. Na naplnenie prázdnej fľaše potrebujete dostatok piesku. Každý z tímov by mal čo najrýchlejšie presypať piesok z misky do kanvy a z kanvy do fľaše. Tím, ktorý ako prvý splní úlohu, vyhráva.
Súťaž "Pečieme palacinky".
Vedenie.
Teraz naši kuchári predvedú svoje kulinárske umenie. Budú piecť palacinky. Na stoloch je plastelína, detská stierka. Na signál pribehnú prvé tímové čísla k stolu, vezmú plastelínu, vyvaľkajú ju a dajú jej tvar palacinky. Potom ho vezmite stierkou a položte na tanier. Koho tím bude piecť palacinky rýchlejšie?
Počas súťaží tímov si vypočujte kulinárske úspechy tohto muža, prevzaté z Guinessovej knihy rekordov:
1. Najväčší bochník chleba s hmotnosťou 138,46 kg a rozmermi 2,7 m x 1,5 m bol upečený 7.7.2086. v meste Calgary.
2. Na najväčšiu placku (váha 1690 kg, priemer 7,62 m, hrúbka 2,54 m) išlo 5274 vajec, 418 litrov mlieka, 74,8 kg múky a 636 litrov masla. Bol vyrobený v meste Cheltenham dňa 03.03.87.
3. Najdlhšia torta na svete bola vyrobená 26.7.86. v Spojených štátoch amerických. Jeho dĺžka je 513,04 metra.
4. Najdlhšia klobása na svete (14,25 km) vážila 7930,62 kg, bola vyrobená v mäsiarstve v Ontáriu 23.9.83.
Súťaž "Podávanie".
Vedenie.
Je čas pripraviť stôl. Naša ďalšia súťaž sa volá „Podávanie“. Dané: handrička, obrus, obrúsky, taniere (hlboké a plytké), šálky, poháre, vidličky, nože, lyžice (stolové a čajové), kvety a vázy na kvety.
Vyžaduje sa: usporiadajte všetko tak, aby to bolo krásne, správne, pohodlné. A, samozrejme, povzbudil chuť do jedla.
Zatiaľ čo tímy súperia, úloha pre fanúšikov.
Súťaž v hádankách.
Hostiteľ číta hádanky na tému varenia a publikum háda.
Vedenie.
Skontrolujeme, ako tímy pripravili stôl na večeru.
- na povrchu stola leží utierka, potom obrus,
- vo vzdialenosti 1-2 cm od okraja stojí tanier presne. Na plytkom tanieri je veľký (hlboký).
- nože sú umiestnené vpravo od tanierov, vidličky vľavo. Lyžice ležia za taniermi rovnobežne s okrajom stola.
- na vodu alebo džús sú poháre vpravo za spotrebičmi,
- obrúsky - na tanieroch,
- kvety vo vázach zdobia sviatočný stôl.
Máme slávnostný stôl, ktorý sa stáva na narodeniny. Ani jeden sviatok v Rusku sa nezaobíde bez piesní a okrúhlych tancov, a ešte viac bez meninových dní. Pozývam vás, aby ste si vypočuli a možno zaspievali pieseň „Nechajte nemotorného bežať ...“
Pieseň V. Shainského "Nechajte nemotorného bežať ..."
Súťaž "Skúšky".
Vedenie. Akademický rok na našej škole varenia sa blíži ku koncu. Je čas na skúšky. Tímy teraz musia vytvoriť trojchodové obedové menu tak, aby názvy prvého, druhého a tretieho chodu začínali rovnakým písmenom. Pre tím "Povaryata" s písmenom "K" a pre tím "Pekari" s písmenom "C".
Zatiaľ čo tímy zostavujú menu pre naše sviatočný stôl, zahráme si hru „Karavai“.
Diváci stoja v kruhu a začína sa ruská ľudová okrúhla tanečná hra „Karavay-loaf“. Hra sa opakuje 3-4 krát, jej tempo sa zrýchľuje.
Súťaž piesní.
Vedenie. Chlapci, máme opäť hostí.
Objaví sa líška a medvieďa. Fox je predavač koláčov.
Medvedie mláďa. Ach, ako to vonia ako koláče...
Fox. Koláče! Horúce koláče. Kto chce koláče?
Medvedie mláďa. Ja, ja, teta! Koľko stojí jeden koláč?
Fox. Jedna torta stojí jednu pesničku, dve torty dve pesničky.
medvedie mláďa. A daj mi koláč bez piesne. Dostal som veľký hlad.
Fox. Nie, priateľ môj, nedám ti pieseň. Ak nebudeš spievať, pôjdem do brezového hája. Spievajú tam slávici!
medvedie mláďa. Nechoď, prosím, skúsim to. Akú pieseň by ste chceli spievať?
Fox. Akýkoľvek. Napríklad ten, ktorý spievate v škole.
Medvedie mláďa. V škole? Ach áno, v škole. Bude to pasovať na krokodíla?
Fox. Vykonám. počúvam ťa.
Malý medveď spieva na melódiu piesne „Nechajte nemotorného bežať ...“:
Nemotorný krokodíl bude špliechať cez kaluže.
Posype Cheburashku.
A potom na svoje narodeniny zje pohár džemu,
Zo žiab uvarí vývar.
Fox. Dosť, dosť! Vyzerá to, že ti mama medvedica stúpila na ucho.
Medvedie mláďa. Môžem zaspievať inú, ak sa vám táto nepáči.
Fox. Nie, prosím!
Malý medveď opäť spieva:
V tráve sedela kobylka
Vyzerá ako uhorka
Bol zelený
Ako krokodíl Gena.
Fox. Moje úbohé uši! Musíme ťa zachrániť!
Medvedie mláďa. Kde si? A koláč? Utiekol...
Vedenie. Počkaj, milá líška. Nech vás svojimi pesničkami potešia žiaci našej školy kuchárky. Najmä preto, že milujú aj koláče.
Tímy sa striedajú v spievaní piesní na akúkoľvek tému.
Vedenie. Poďme si teda zhrnúť našu súťaž. Družstvá zvládli skúšky, nastal čas, aby vydali diplomy školy veselých kuchárok.
Zbohom! Prajeme vám veľa šťastia a úspechov!
Drahí priatelia! V tomto čísle vám povieme o veľmi potrebnom a zaujímavé povolanie kuchárky. Tu sú zhromaždené rôzne materiály pripraviť sa na aktivity s deťmi predškolskom veku, ako v MATERSKÁ ŠKOLA ako aj doma. Deti sa zoznámia s novými pojmami a pojmami, budú na exkurzii v jedálni a zoznámia sa s ľuďmi, ktorí tam pracujú - s cukrárkou, pekárkou, umývačkou riadu. K hre vám ponúkame aj atribúty – môžete si stiahnuť hotové jedálne lístky, karty do hry „Čo je nadbytočné“, cenovky, nápisy atď. Tento materiál je možné použiť v materských školách ako priečinky na diapozitívy.
Môžete si stiahnuť aj zaujímavú a poučnú detskú elektronickú prezentáciu ,
ktorý deťom prezradí celý spôsob výroby čokolády z plodov kakaovníka.
Pozor! Prezentácia vyžaduje heslo, je potrebné kliknúť na tlačidlo „Iba na čítanie“.
Profesia "kuchár"
Dnes pôjdeme na novú exkurziu. Dnes sa zoznámime s povolaním kuchára.
kto je kuchár? Kuchár je človek, ktorého profesiou je varenie. Kto podľa vás môže byť kuchárom? Každý, kto rád varí, môže pracovať ako kuchár. Myslíte si, že je ľahké variť? Poviete si: „Samozrejme, veď mama s babkou varia každý deň. A všetky sú veľmi chutné!“.
V skutočnosti varenie nie je ľahká úloha! Uvariť dve alebo tri misky polievky, opražiť nejaké zemiaky je jednoduché. Ale urobiť zo 100 porcií polievky uvarenej v obrovskom hrnci chutných, uvariť skutočne chutnú večeru pre niekoľko stoviek ľudí je veľmi ťažké. Nie bez dôvodu, aby kuchári dobre varili, študujú dlho.
Kde podľa vás môže kuchár pracovať?
Teraz pôjdeme do jedálne. Čo je jedáleň? Jedáleň je veľká miestnosť v ktorom jedia. V škôlke, v škole a vo fabrike je jedáleň.
Kuchárka zo škôlky
Na oblohe žiari hviezda
Fúzatá mačka spí v klbku,
Len kuchár nespí -
Kuchár vstáva za tmy.
Kaša zľahka grganie
A miešané vajíčka
A pod lahodným hlukom a buchotom
V spálňach vstupuje chuť do jedla.
Sedíme spolu v jedálni,
Ako veľká rodina.
Budem kuchárom v jedálni -
Tak som sa rozhodol!
Vzorový dialóg:
AT.: Boli ste niekedy v kaviarni?
R.: Bol.
AT.: Páčilo sa vám, ako bolo jedlo pripravené? Bolo to chutné?
R.:Áno
AT.: A kto varil jedlo v jedálni?
R.: Cook.
AT.:Čo má na sebe kuchár? Obyčajné oblečenie alebo špeciálne oblečenie?
R.: V špeciálnom
AT.: Správne, kuchár by mal byť oblečený v snehobielom rúchu a čiapke. Čiapka zakryje kuchárove vlasy, aby sa nedostali do jedla. Koniec koncov, je veľmi nepríjemné nájsť vlasy v jedle. Kuchársky župan by mal byť vždy čistý a bez vreciek. Do vreciek sa dávajú rôzne drobnosti a kuchárka nemôže mať drobnosti (gombíky, hrebene, ceruzky a pod.) vo vreckách, pretože sa môžu náhodne dostať do jedla.
AT.: Myslíte si, že kuchár si umýva ruky predtým, ako začne variť?
R.: Umýva.
AT.: Samozrejme! Pred prípravou jedla si kuchár musí umyť ruky mydlom a vodou, dobre ich opláchnuť vodou a osušiť uterákom. Kuchári si pri príprave jedla tiež udržiavajú čisté ruky. K tomu je v kuchyni vždy kohútik so studenou a horúca voda, klame mydlo, vešia uterák.
AT.:Čo myslíte, závisí naše zdravie a krása od toho, čo jeme?
R.:Áno.
AT.: Samozrejme záleží! Aby sme sa mohli hýbať, študovať, pracovať, hrať, musíme jesť. Veď práve jedlom prijímame veľké množstvo vitamínov. Rôzne potraviny obsahujú rôzne vitamíny, preto by mala byť strava pestrá. Mnohé jedlá sa musia pred jedlom uvariť. Tak to robia kuchári.
Ideme teda s vami do jedálne. Dnes sa pozrieme na prácu kuchára.
V jedálni na varenie špeciálna miestnosť. Čo myslíte, ako sa volá? No, samozrejme, je to kuchyňa.
Kuchár vstáva skoro ráno. Pred všetkými prichádza do práce, pretože potrebuje mať čas na varenie raňajok. V kuchyni má šéfkuchár predmety, ktoré mu pomáhajú pri varení. Čo si myslíte, že sú tieto položky?
Obdivuj, pozeraj -
Severný pól vnútri!
Leskne sa tam sneh a ľad,
Zima tam žije. (Chladnička)
Štyri modré slnká
Babička je v kuchyni
Štyri modré slnká
Vyhoreli a vybledli.
Shchi je zrelý, palacinky syčia.
Do zajtra slnko nie je potrebné. (Plynová pec)
Nejem seba, ale živím ľudí. (Lyžica)
Medzi lyžicami som plukovník.
A moje meno je ... (Ladle)
Pod strechou - štyri nohy,
Nad strechou - polievka a lyžice. (Tabuľka)
Pevné, perforované,
Špinavý, nemotorný.
Čo jej dajú na chrbát?
Zhltne všetko naraz. (Strúhadlo)
Varte - vychádza para
A píska a žiari teplom,
Veko hrká, klope.
- Hej, vezmi ma preč! - kričí. (kanvica)
Spolu s kuchárom prídeme do kuchyne. Čo uvarí na raňajky? Čo sa najčastejšie jedáva na raňajky? Samozrejme, kaša. Cereálie dôkladne opláchnite a nalejte do vriaceho mlieka, kaša sa musí osoliť a osladiť. Každý kuchár prejavuje pri varení fantáziu. Ku každému jedlu totiž vie pridať niečo nezvyčajné. Do kaše môže dať napríklad hrozienka alebo sušené marhule a kaša bude hneď chutnejšia.
A treba si uvariť aj chutné kakao. Kuchár urobí všetko!
No raňajky sú hotové. Čoskoro ľudia prídu na raňajky do jedálne. Čo má teraz kuchár robiť?
Kuchár pripravuje taniere a lyžice, šálky, obrúsky. A len čo ľudia prišli do jedálne, opatrne naložili do tanierov lahodnú kašu a do pohárov nasypali kakao!
Kuchár sa nezabudne na každého usmievať a popriať vám dobrú chuť!
Ale ľudia sa najedli a odišli. Tu kuchárovi pomáha umývačka riadu. Kto je to umývačka riadu(opraviť slovo)? Toto je osoba, ktorá umýva riad. Je jeho povinnosťou dobre umyť riad a uložiť ho na svoje miesto. Je to veľmi ťažká a zodpovedná práca.
Čo teraz urobí šéfkuchár? Možno oddych? Samozrejme, že nie. Ešte musí uvariť obed a potom večeru.
No, tu sme s vami v jedálni, ale kde inde môže kuchár pracovať? Kuchár môže pracovať v kaviarni a reštaurácii, v cukrárni (varenie), v pekárni.
Kuchár pracuje v cukrárni cukrár(posilniť slovo). Čo robí cukrár? Cukrár pripravuje sladké, múčne jedlá: koláče, torty, torty, cukrovinky.
Kuchár pracuje v pekárni Pekár(posilniť slovo). Pri kúpe chleba a pekárenských výrobkov v obchode sa málokto zamyslí nad tým, ako a kým ich vyrobil. A vyrábali ich pekári. Pekáreň nikdy nezastaví svoju prácu, pekári pracujú vo dne v noci, na denné a nočné zmeny. A to všetko preto, aby sme mali na stole kedykoľvek čerstvý chlieb.
Aké vlastnosti si podľa vás vyžaduje byť šéfkuchárom?
Kuchár musí mať dobrú pamäť, pretože si musí zapamätať, ako variť niektoré jedlá, koľko a aké jedlo si dať, aké prílohy (t.j. zelenina, obilniny) podávať ku rezňom, kuraciemu mäsu, rybám, mäsu.
Kuchár musí byť čistý.
Kuchár musí byť veľmi opatrný.
Kuchár musí mať dobre rozvinutú fantáziu, pretože kuchár jedlá nielen pripravuje, ale pred podávaním ich aj zdobí. A mnohí kuchári vymýšľajú svoje vlastné jedlá a dávajú im meno.
No a tu sme sa zoznámili s povolaním kuchára. Nabudúce pozorne sledujte, ako varí vaša mama, možno navrhnete nejaký zaujímavý nápad!
Poézia
Vtipný kuchár
Šéfkuchár je veselý
varím
Sakra.
Nie je chutnejšie
Je jediný taký.
Sakra
kdekoľvek -
Nie skvelé
A nie malý.
Hore I
Vyhodil to
A chytený.
Je to akrobat.
Ako cirkusový umelec
S obratnosťou
Trik
demonštruje
môj:
SALTO-MORTAL
NA PANVICI.
Vám
nevidieť
Takéto
Nikde.
Semjon Ostrovskij
***
Cook
A dnes v našej skupine
Bude nová hra:
Všetky dievčatá sú kuchárky
A chlapci sú kuchári.
Obliekli sme si župany
Čiapky na hlavách.
A hrnce s kopčekmi
Rozložené na stoloch.
Naše kocky sú zemiaky,
Mrkva je ceruzka.
Dokonca aj lopta sa stane lukom -
Naša polievka bude chutná.
Všetko osolíme, premiešame
Vylejeme na taniere.
Bábkové zábavné rastliny
A jesť pred spaním.
Dnes sme kuchári
Dnes sme kuchári!
Ale umyte taniere
Koniec koncov, hra sa skončila.
***
COOK
Dajte kuchárovi jedlo:
Hydinové mäso, sušené ovocie,
Ryža, zemiaky... A potom
Čaká na vás chutné jedlo.
Sergej Čertkov
***
Kuchár pri sporáku tvorí
Ako sa vznáša na krídlach.
Všetko okolo neho zúri
Kuchyňa je jeho kováčska dielňa.
Každý jeho výtvor
Len rozprávka, jedlo,
Myšlienky, let kreativity.
Kto skúsil, pochopí.
Profesia KUCHÁR (POBOBENSTVO)
Prečo sa študent vrátil?
Filozofi sa kedysi zišli a dohadovali sa, ktoré povolanie je dôležitejšie. Jeden povedal:
Učiteľ je najdôležitejší. Bez vzdelania sa nezaobídete.
„Bez staviteľov sa človek nebude mať kam schovať a ľudstvo príde o krásne budovy,“ povedal druhý filozof.
– Hudobníci, umelci a básnici robia náš život výnimočným. Umenie odlišuje človeka od zvierat, zvolal tretí filozof.
Potom sa do rozhovoru vložil študent a zároveň sluha majiteľa domu.
- Milí vedci, zabudli ste na povolanie kuchára.
Nemali by ste zasahovať do nášho rozhovoru. Varenie nie je umenie. Choď, uvar večeru, - rozhneval sa majiteľ.
Študent potichu odišiel z miestnosti. V tento deň filozofi nečakali na obed, študent zmizol. Večeru si musel uvariť majiteľ sám. Bohužiaľ, po jedle sa filozofi cítili zle a šli domov.
Pán si našiel iného sluhu. Čas plynul a filozof - majiteľ domu si všimol, že jeho priatelia ho prestali navštevovať a on sám po jedle nebol schopný myslieť. Filozof sa zamyslel a potom vyhodil nového kuchára a poslal bývalému študentovi odkaz s jednou frázou: "Varenie nie je remeslo, ale umenie."
Čoskoro sa v dome filozofa opäť začali schádzať učení muži. Besedu prerušila len chutná večera, ktorú pripravila študentka.
„Varenie nie je remeslo, ale umenie,“ povedal hostiteľ po večeri.
Didaktické hry.
Karty "Čo je nadbytočné."
Ciele a ciele: Rozvíjať schopnosť detí rozlišovať medzi rovnakými a rôznymi vecami. Rozvíjať všímavosť, schopnosť zovšeobecňovať. Rozvíjajte súvislú reč.
Sú tu ihriská zobrazujúce potraviny potrebné na prípravu rôznych jedál. Každá karta má jednu položku navyše.
Hra: Vyzvite deti, aby si pozorne prezreli karty a určili, čo je na nich nadbytočné, vysvetlite prečo.
Slovná hra "Variť kompót"
Ciele a ciele: Rozvoj pozornosti, aktivizovať používanie prídavných mien, rozširovanie slovnej zásoby.
Hostiteľ hovorí:
Dnes si uvaríme kompót, ja pomenujem bobule a ovocie a ty mi povieš, aký kompót budú robiť.
Napríklad:
Jahoda - jahoda, malina - malina, černica - černica, jablko - jablko, hruška - hruška.
Poznámka: môžete hrať aj iné slovné hry: uvariť polievku, pripraviť šalát, upiecť koláč atď.
Slovná hra „Čakanie na hostí“
Ciele a ciele: Rozvoj pozornosti, fixovanie názvov jedál, rozširovanie slovnej zásoby.
Hostiteľ hovorí:
Dnes máme hostí. Postavme sviatočný stôl, zavolám ti maškrtu alebo jedlo a ty mi povieš, kam to mám dať.
Napríklad:
Cukor - v cukorničke, sladkosti - v miske na sladkosti, maslo - v miske na maslo, chlieb - v miske na chlieb, ovocie - vo váze atď.
zápletka hra na hranie rolí"Jedáleň (kaviareň)"
Úlohy: Rozvíjať u detí záujem a úctu k povolaniu kuchára. Pestovať pozorný prístup k návštevníkom, kultúru komunikácie.
Roly: kuchár, cukrár, umývačka riadu, čašník, návštevníci jedálne.
Herné akcie:
Šéfkuchár „pripravuje pokrmy“ (ukladá na taniere predmety z diviny), „nalieva“ nápoje do pohárov a podáva ich čašníkom.
Tento materiál je určený len na osobné použitie. Je PRÍSNE ZAKÁZANÉ uverejňovať ho v iných online publikáciách.
Larisa Dorogina
Zábava "Veselé kuchárky" pre deti stredného a stredného veku seniorské skupiny a ich rodičov
Zábava« Veselí kuchári» pre deti a rodičia. a čl. gr.
Cieľ: rozvoj obzorov, kreatívne a logické
myslenie.
Úlohy: rozvoj komunikačné zručnosti a obohatenie vedomostí
deti o zdravom stravovaní.
rozvoj jemné motorické zručnosti a pozornosť. Pin zručnosť
pracovať s mnemotechnickou tabuľkou.
Zapojenie rodičov vo vzdelávacom a hernom procese.
Zhrnutie kulinárskeho projektu
(prezentácia).
Postavy:
Neviem
Deti sedia v hale na stoličkách. Dunno a Donut vstupujú do piesne o jedle.
Neviem: Ahojte chlapci a dievčatá!
A tiež ich rodičov!
Pozývate nás na návštevu
Chceš ísť do svojej škôlky?
Šiška: (žuvanie)Áno áno!
Navštívte nás na vynikajúce fašírky, žemle a kompót.
Vedenie: Samozrejme, pozývame vás na návštevu
A budeme jesť chutné jedlo.
Ale ešte nie je obed.
Poďme sa lepšie hrať, nabudiť chuť do jedla.
Neznámy a Ponch.: Dobre, len nezabudni nakŕmiť.
Vedenie: Poďme spolu nakupovať. A tam si vyberieme tie užitočné
pre zdravotné produkty.
Neviem: Rád chodím do obchodu. Existuje toľko chutných vecí! Cukríky, hranolky, sóda!
Vedenie: Počkaj, neviem! Vyberme si spolu s chlapmi tie užitočné
Produkty.
Hra – štafetový beh "Do obchodu s potravinami"
(hudba "Hymn to the Dunno")
Neviem si vybrať škodlivé produkty. Deti mu vysvetľujú výhody a poškodenia produktov pre zdravie dieťaťa.
Neviem: Chodil som do školy v "Mesto kvetov". Tam sme často
Robili sa hádanky. Bolo veľmi ťažké ich uhádnuť. A vy
Dokážete vyriešiť hádanky? Kto uhádne moje hádanky
Získajte vitamín (Apple)
Vyjde niekoľko deti na vyžiadanie.
Mama zakrútila mäso
hustý "kaša" prijaté.
Môže sa z nej stať kotleta.
Ale ako sa to má volať?
Z vajec a mlieka -
Necháme trochu orestovať.
Vždy to dopadne
Veľmi chutné jedlo.
Zrná sa nalejú do panvice,
Nalejte studenú vodu
A dajte to na sporák, aby ste uvarili.
A čo sa tu môže stať?
Malý, sladký
Koleso je jedlé.
Nebudem to jesť sám
Podelím sa so všetkými chalanmi.
Zmrzlina
Veľmi rád deti
Studený obal.
Chlad, zima
Dovoľ mi, aby som ťa raz olizoval!
Ústa a jazda
Temperované v rúre.
A potom pri stole
Narežte nožom.
A vždy biele.
Aj keď tečie
Nie voda.
Áno, viete hádať hádanky, tu je vitamín pre vás.
Znie hudba. Tancujte « kuchárky» porov. gr.
Dobre, premýšľajte o tom, je to obchod; variť polievku alebo kompót - to je veľmi
Všetko dáme do hrnca na sporák. Všetko je pripravené!
Vedenie: Poď, šiška, skontrolujeme to. Je ľahké uvariť polievku a kompót.
Hra "Uvarte si recept" (mnemotechnická tabuľka)
Hudba "Yeralash"
Šiška: Oh, nielen variť, môžete všetko zmiešať a získať to
COMPOSUP
Dunno potichu spieva: “Palety, karbonátky, piekli sme palacinky...”
Vedenie: Čo tam ješ Neviem?
Neviem: Áno, spomenul som si na pieseň o chutné jedlo. A teraz si myslím
rodičia poznajú tieto piesne.
Šiška: Skontrolujme to. Pridaj sa k nám, zaspievajme si... (2-3 osoby)
Piesne o jedle: "Dva kusy klobásy..."
"Antoshka"
"Milujem cestoviny..."
"Zdieľali sme pomaranč..."
"bochník"
Výborne rodičov! Pekne spievaš a pamäť nesklamala.
Vedenie: Chlapi, viete, ktorá zelenina sa môže jesť surová a ktorá
iba varené. A možno viete variť alebo nevariť ....
Hra "Surové varené"
Šiška: Áno, nenecháte sa oklamať, všetko viete. Poznáte básne o jedle?
Ja a moja kamarátka Antoshka
Zemiaky pestujeme celý deň.
Zasadené skoro ráno
Pletené a zalievané.
A trochu sa pokazili.
Rastieš, rastieš, zemiak!
Prešla hodina, prichádza ďalšia hodina,
Zemiaky nerastú.
Celý čas sme kontrolovali
Rozumiem, zmeral som to.
A potom to uvoľnili
Pletené a zalievané.
Takže až do večera s Antoshkou
Nosili sme zemiaky.
A môj priateľ Antoshka povedal:
<Что-то не растёт картошка.
Zajtra vstávame skoro
A začnime pestovať banány>.
čokoládový vlak
Veľmi chutné a elegantné
čokoláda.
Pozdĺž vagónov
Nápis bol
ČOKOLÁDOVÁ ŠÍPKA.
Všetky vozne v ňom
Bola čistá čokoláda
A lavice vagónov
Boli tam rakoviny.
Ponáhľal sa ako vietor,
Ale nanešťastie,
Vez je sladký.
Tieto hrozné zlatíčka
olízal
Všetky vozne
A potom už nedokázali odolať
Bola zjedená parná lokomotíva s fajkou
A samozrejme na pol ceste
Museli ísť pešo.
Recept na krupicovú kašu
Varte mlieko
Soľ, pridajte cukor
Všetko zľahka premiešame
Pomaly naplňte krupicou
Intenzívne miešať,
Ochlaďte, ale nie príliš chladno
A uviazal podbradník,
Môžete dať kašu deťom.
Neviem: Chlapci, čo najradšej jete? (odpovede deti)
Donut a ja máme tiež obľúbené jedlo. Chcete vedieť ktorý?
Zbierajte hádanky, zistite.
Hra „Obľúbené jedloHudba "Jahodový džem"
Vedenie: Áno, ty ušľachtilý maškrtník! Môžete ochutnať produkty?
Hra "Spoznaj chuť"
Šiška: Vaše obľúbené mamy vás pravdepodobne radi rozmaznávajú, nech je to čokoľvek
Chutné. Ale otcovia sú pripravení nás prekvapiť?
Pozývame oteckov na súťaž “Najchutnejšie a najzdravšie menu”
Hudba "Dedina bláznov"
Vyberte si najlepšie menu potleskom.
Neviem: Koláče, pečivo, zmrzlina…. (hladí brucho)
Chlapci, môj priateľ Siropchik bude mať čoskoro narodeniny.
Prosím, pomôžte mu ozdobiť tortu.
Šperky treba šnurovať. Môžeš?
Hra - šnurovanie "Ozdobte tortu" ml. a porov. gr.
Hudba "Barbariki"
Urobili krásne torty. Sirup to bude milovať. A všetci hostia sú dosť
zaobchádzať.
Vedenie: Naši chlapci sú znalci všetkých povolaní, kontaktujte nás, keď potrebujete pomoc,
Áno chlapci?
Neviem: Chlapi, včera prišiel balík a v ňom ....“
Červená panna v žalári
A na ulici je kosa.“ celá krabica.
A ja neviem čo s tým.
Povedz mi, ako mám byť.
Reťazová hra "Čo môžeš robiť s mrkvou?"(hrýzť, chrumkať, strúhať, krájať, umývať, upravovať, zalievať, kresliť, ošúpať, dusiť, smažiť, vytláčať šťavu, variť, mrkvové rezne, šalát, mrkvový džem, mrkvové pyré,
Šiška: A mám toľko sladkostí, čo môžem robiť (jesť, liečiť, rozvinúť kúpiť, darovať, vybrať,
No dávaš! Na všetky otázky sú odpovede. To ťa učia v škôlke?
Vedenie: V škôlke sa naše deti učia veľa zaujímavého.
Príďte nás navštíviť a my vás to naučíme.
Neviem, šiška: Určite príďte!
A teraz k tomuto zábavu
Dáme vám maškrty!
Vedenie: Ďakujem veľmi pekne, veľmi pekne!
Pozývame vás pozrieť si prezentáciu
náš rodičov“Naše obľúbené a zdravé jedlo”
Prezeranie prezentácie.
Zhrnutie.
Odmeňovanie.
čajový večierok v skupiny.
Klub vášnivých mamičiek
Chcem vám povedať o našej chutnej dovolenke, ktorá je vhodná pre deti od 4 rokov. Naša najstaršia dcéra Nastya mala 6 rokov a bolo rozhodnuté zorganizovať ju vo formáte majstrovskej triedy, ktorú sme mali šťastie usporiadať v miestnej kaviarni. Pôvodne sa plánovalo robiť všetko doma, takže je vhodné každé miesto s pecou.
Takže vitajte v škole mladých kuchárov!
Na dovolenku potrebujeme:
Sviatok začíname tým, že z hostí urobíme kuchárov, nasadíme si klobúky a zástery.
Ak je tabuľa, môžete kriedou napísať menu dňa: pizza, šalát, ovocné jednohubky.
Každému dáme kúsok cesta na minipizzu. Nechajte deti trochu pomrviť a urobte okrúhlu tortu, pričom nezabudneme trochu zahnúť okraje. Potom potrieme omáčkou na pizzu (kečup + majonéza) a dáme najjednoduchšiu plnku: klobása, šunka, syr, olivy. Na našej dovolenke deti rozložili kresby: snehové vločky, malí muži atď.
Minipizzy posielame do pece.
Kým sa varí, pustíme sa do prípravy šalátu. Nech si každý namieša na tanier tie jedlá, ktoré má rád. Pripravili sme šalát Olivier.
A končíme majstrovskou triedou výroby ovocných jednohubiek. Kúsky ovocia navlečieme na paličku. Mali sme hrozno a banán.
Takto si naši mladí kuchári precvičili varenie troch jedál naraz.
A teraz ponúkam prázdninové súťaže pre kuchárov.
Séria hádaniek o produktoch od Olesya Emelyanova.
Hlavný farmár strýko Vova
Ráno podojil kravu
Koniec koncov, tráva je ľahká
Mení sa v...( mlieko)
Mlieko po celom svete
Obľúbené dospelými aj deťmi.
Ak s ním nevaríte kašu,
Kyslé - bude ... ( zrazené mlieko)
S jogurtom nie je všetko ľahké,
Pre rast ho musíte piť.
A ak nemilujete - babička
Pečieme…( palacinky)
Palacinky majú priateľa,
Vyzerá ako koláč.
Tvaroh v ňom sedí ako väzeň,
A jeho meno je... knedľa)
Každá knedľa vypláva.
Každý kuchár vie
Že toto všetko nie je hra -
Je čas to vytiahnuť.
Po tomto zvláštnom kúpeli
Ponorí sa do... ( kyslá smotana)
Ach, kyslá smotana! Kráľovná riadu!
Je hrdá na polievku aj boršč.
A zamilovaný do kyslej smotany
Bratia okolo ... ( palacinky)
Sakra sa nemôže kotúľať
Vydajte sa na dobrodružstvo.
Špinavá na strane cesty
Stane sa len...( drdol)
Líška chytí kolobok
Prelomte ho na polovicu
Chcete sa hrať so svojím dieťaťom ľahko a s radosťou?
Namazaný olejom, vložte si ho do úst,
Pretože teraz on... sendvič)
Vezmite si sendvič na cestu
Trochu jesť.
Zachráni všetkých turistov
Termoska s voňavým...( čaj)
Čaj vynašli Číňania
Existujú mrkvy - lesné zajace,
Taliansko je hrdé
Skutočnosť, že vznikla ... ( pizza)
Pizza vie byť veľmi šikovná
Zahrejte vo svojej rúre.
No kuchár by nám vedel
Upečte v ňom veľkú... ( koláč)
Kde je koláč, tam bude sviatok,
Vôňa hostí dráždi každého,
Ale možno miluješ
Sladké so smotanou...( koláče)
Koláč je nakrájaný na kúsky
Otec, matka, syn, dcéra.
A navštívia ich znova
Milý farmár a krava!
Zdroj
Deti hádali takmer všetko. Ale namiesto slova "pizza" zborovo zakričali: "vták!"
Kto bude rýchlejšie jesť ovocie z jednohubiek.
Vajíčko (škatuľku od kinderka) preložíme na lyžičku a nepustíme.
V našom prípade deti cvičili niekoľkokrát, pretože im lyžička stále padala.
A naše semenníky sa ukázali byť nie jednoduché, ale zlaté, ako v rozprávke. Každé vajíčko obsahuje obrázok zobrazujúci hrdinov z rozprávky (plus malý cukrík ako prekvapenie). Treba ich pomenovať, ako aj pomenovať samotnú rozprávku. K tomu deti striedavo vyberajú vajíčko z taniera, otvárajú ho a plnia úlohu.
Koncert kuchárov pre oslávenkyňu. Všetci sme sa striedali pri spievaní pesničiek do mikrofónu.
Pohľadnice pre oslávenkyňu kreslíme fixami.
Potom vyrobíme veľký plagát s odtlačkami rúk. Náš plagát symbolizoval „Dúhu priateľstva“.
Týmto sa náš program končí, ale chcem vám ponúknuť niekoľko ďalších nápadov týkajúcich sa jedla. Beriem ich na kurz prípravy pizze.
Nakreslíme, nalepíme na hrubý kartón a vyrežeme otvor do úst. Náš Vincente má veľmi rád oriešky a treba ho kŕmiť - fúkať mu lieskovce do úst.
Každému dieťaťu je pridelená nejaká ingrediencia na pizzu (cesto, klobása, syr atď.)
Deti tancujú na hudbu. Stlačím pauzu a zavelím: "Pizza!" Deti by mali okolo testu vytvoriť kruh v uvedenom poradí. Teda klobása, vedľa šunka, potom paradajka atď.
Veľmi malé deti môžu jednoducho vytvoriť kruh v akomkoľvek poradí. Potom sa spoja za ruky a trochu tancujú okolo „cesta“. Môžete si vymeniť role a hrať viac.
Existuje aj druhá verzia tejto hry – talianska. Okrem jedlých produktov môže byť predpísaný mikrób, baktéria atď. Potom na príkaz „Pizza“ musia jedlé prísady obklopiť cesto a vyhnúť sa nepožívateľným.
Na konci našich úloh každý dostal darčeky: vykrajovačky a alobalové guľôčky na paličke.
Príjemnú dovolenku!
Páčil sa scenár detská dovolenka"Narodeniny v škole budú variť"? Uložte na stenu svojho milovaného sociálna sieť zorganizovať rovnakú zaujímavú dovolenku pre vaše deti!
Dobré popoludnie milí priatelia!
Sme radi, že vás môžeme privítať v profesionálnej súťaži „Kulinársky súboj“. Slávny filozof Hippokrates povedal: Naše jedlo by malo byť liekom. A naším liekom musí byť naše jedlo.
Hostiteľ 2:
Toto sú múdre slová. V dnešnej dobe je úplne zrejmé, že jedlo je najsilnejším antibiotikom, pretože chráni telo pred choroboplodnými zárodkami. Ak by sa populácia celého sveta stravovala správne, potom by sme sotva potrebovali lieky.
Moderátor 1:
Správna výživa je kľúčom k nášmu zdraviu, kráse, a to je skutočné umenie.
(hrá tichá hudba)
Podobenstvo.
Filozofi sa kedysi zišli a dohadovali sa, ktoré povolanie je dôležitejšie. Jeden povedal:
Učiteľ je najdôležitejší. Bez vzdelania sa pokrok zastaví.
Nie ... Bez staviteľov sa človek nebude mať kam skryť a ľudstvo príde o krásne budovy, - povedal druhý filozof.
Hudobníci, umelci a básnici robia náš život výnimočným. Umenie odlišuje človeka od zvierat, zvolal tretí filozof.
Potom sa do rozhovoru vložil študent a zároveň sluha majiteľa domu.
Milí vedci, zabudli ste na povolanie kuchára.
Nemali by ste zasahovať do nášho rozhovoru. Varenie nie je umenie. Choď uvariť večeru, - rozčúlil sa majiteľ. Študent potichu odišiel z miestnosti.
V tento deň filozofi nečakali na obed, študent zmizol. Večeru si musel uvariť majiteľ sám. Bohužiaľ, po jedle sa filozofi cítili zle a šli domov.
Pán si našiel iného sluhu. Čas plynul a filozof - majiteľ domu si všimol, že jeho priatelia ho prestali navštevovať a on sám po jedle nebol schopný myslieť. Filozof sa zamyslel, vyhodil nového kuchára a bývalému študentovi poslal odkaz s jednou frázou: „Varenie nie je remeslo, ale umenie.
Čoskoro sa v dome filozofa opäť začali schádzať učení muži. Besedu prerušila len chutná večera, ktorú pripravila študentka.
Varenie nie je remeslo, ale umenie,“ povedal hostiteľ po každom jedle.
Projektor zobrazuje video „Pieseň študentov“
Moderátor 1:
Dnes na súťaži naši účastníci predvedú kulinárske umenie.
Hostiteľ 2:
Ale víťaza súťaže vyberie naša vážená porota.
Predstavím vám dnešnú porotu
Ich oči sú v plameňoch
Súťaže, ktoré ocenia bez chyby
Vaše body budú nastavené opatrne
Súťaže sa hodnotia veľmi ťažko.
Vedúci: Naša porota:
(Na projektore sa zobrazuje prezentácia dizajnu novoročných jedál)
Moderátor 1:
a teraz budeme žrebovať (žrebuje účastníkov, ktorí ich rozdelia do 2 tímov. Ponuky na výber kapitána tímu)
Hostiteľ 2:
Čo len v živote nejeme!
Skúšame, samozrejme, čo treba
A ďakujem kuchárom za ich prácu
Urobte jedlo ešte chutnejšie
Príjemnejšie a najlepšie užitočnejšie
Aby nám z jedla nebolo zle
Moderátor 1:
Buďte plná a ľahká zároveň
Neuchyľovať sa k zložitým diétam
Veríme vo vaše zlaté ruky
A pokrokové v technológii
A to, že sú schopní uživiť každého
Nech je súťaž úspešná!
(Videoklip „Cook's Song“ sa zobrazuje na projektore.)
Vedúci:
Prišiel čas prvej fázy súťaže, tímy musia vymyslieť názov, motto a predstaviť ho porote a publiku. Čas na túto súťaž je 5 minút. Hodnotenie - 5 bodov (rozdáva znamenia, fixky kapitánom tímov)
(Hrá tichá hudba.)
Členovia tímu vykonávajú prvú fázu súťaže.)
Vedúci:
Platnosť prvej úlohy vypršala. Pozrime sa, čo si naše tímy pripravili. (Tímy vystupujú, porota robí a komentuje skóre)
Projektor zobrazí hodnotiacu tabuľku s prvými hodnoteniami tímov.
Vedúci:„Druhá etapa našej súťaže nesie názov „Professional“.
(Kapitáni tímov dostávajú úlohy.) Čas na splnenie úlohy je 15 minút.Každá úloha sa hodnotí samostatne na 5-bodovom systéme. (1 chod - krájanie zemiakov na malé a stredné kocky
2 chod - formovanie zemiakov zrazy
3 chod - príprava a podávanie šalátu
Vedúci:
Účastníci medzitým plnia úlohu – spravíme kvíz s publikom.
1. Toto ovocie chutí dobre a vyzerá ako lampa (hruška)
2. Aké jedlo môžete variť doma, aj keď je chladnička prázdna? (kaša zo sekery)
3. Čo v ruských prísloviach padá z neba úplne zadarmo? (mana z neba)
4. Aké kazašské jedlo sa jedáva 5 prstami? (besbarmak)
5.Tradičné kazašské jedlá na besbarmak? (ASTAU)
6. Žltá guľa chutí horko, v lete uhasí smäd .. (grep)
7. Aké zviera dokáže spojiť podnikanie s potešením? (a Vaska počúva a je)
8. Aké menu ponúka V. Majakovskij? (jesť ananás, žuť tetrova)
9. Lahôdka, po ochutnaní sa ocitnete v raji? (odmena)
10. Aký druh ryby sa rád oblieka? (sleď pod kožuchom)
12. Ako sa volá rastlina z čeľade bôbovité, ktorej meno nosil staroveký kráľ? (King Peas)
Projektor predvádza video nastavenia stola, dizajn detského riadu.
Moderátor: Takže 2. etapa našej súťaže sa skončila. Žiadame porotu, aby zhodnotila prácu tímov.
Porota hodnotí tímy, komentuje skóre. Na projektore v hodnotiacej tabuľke sa družstvám prideľujú známky za 2. stupeň súťaže.
Moderátor 1:
Dobrý kuchár je ako umelec
S paletou ovocia. Krém, ruže
Vytvára luxus koláčov
Znalec receptov
Hostiteľ 2:
Žiadne pleťové vody ani parfumy
Vonia veľmi lahodne
Ruky sú čisté
Umývajte sa od rána do večera
Vie, ako rozlišovať
tretí od druhého
Kto to je - len hádajte
Toto je skvelý kuchár
Vedúci: Prišla tretia fáza našej súťaže "Black Box".
Žiadam kapitánov, aby dostali svoje úlohy. Čas na dokončenie úlohy je 5 minút. Hodnotenie 5 bodovým systémom.
Projektor zobrazuje video „Navrhovanie slávnostných jedál“
Členovia tímu vykonávajú tretí stupeň súťaže.
Vedúci:
Čas na dokončenie tretej etapy súťaže uplynul. Žiadam porotu, aby zhodnotila prácu tímov. (porota udeľuje známky, komentuje ich, na obrazovke sa zobrazujú známky za 3. stupeň súťaže)
Vedúci: 4. etapa „Creative“ završuje našu dnešnú súťaž
Účasť v tejto súťaži tvorivá práca našich študentov. Žiadam porotu, aby prácu prešla a ohodnotila 5 bodovým systémom.
(porota absolvuje a hodnotí prácu, komentuje známky. Známky za 4. etapu súťaže sú zobrazené na obrazovke)
Vedúci:
A teraz dostáva slovo predseda poroty ....... (predseda poroty vymenúva víťazov, komentuje súťaž)
(Pre víťazov profesionálnej súťaže znie tush)
Zobrazenia príspevku: 8 589